جایزه‌ی «تأثیرگذاری خلاقانه‌» به اصغر فرهادی رسید

جایزه‌ی «تأثیرگذاری خلاقانه‌» به اصغر فرهادی رسید

ورایتی جایزه‌ی تأثیرگذاری خلاقانه‌ در بخش کارگردانی را که بخشی از رویداد سالانه‌ی خود در فستیوال پالم اسپرینگز آمریکاست، به اهدا خواهد کرد.

به نقل از ورایتی، فرهادی امسال با در این فستیوال حضور خواهد داشت و این جایزه، به عنوان مهم‌ترین جایزه کارگردانی این فستیوال شناخته می‌شود.

جایزه‌ی «تأثیرگذاری خلاقانه‌» به اصغر فرهادی رسید

استیون گایدس، از مدیران ورایتی درباره «قهرمان» و انتخاب فرهادی برای این جایزه می‌گوید:«اصغر فرهادی، کارگردان برنده‌ى دو جایزه اسکار با فیلم «قهرمان» بار دیگر جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین فیلمسازان و فیلمنامه‌نویسان بین‌المللی، تثبیت کرد. جایزه بزرگ فستیوال کن تنها نقطه‌ی شروع جوایز بین‌المللی این فیلم بود. همان‌طور که فرهادی با فیلم‌های «جدایی» و «فروشنده» تحسین منتقدین و رویدادهای سینمایی را برانگیخت؛ آن‌هایی که ارزش فیلمنامه‌های چند لایه‌ی او و بازی‌های ماهرانه بازیگرانش را دریافتند و نقش او را به عنوان استادی که کارگردانی را بلد است و به انسانیت می‌اندیشد، دیدند.»

جایزه‌ی تأثیرگذاری خلاقانه‌ی ورایتی‌ در بخش کارگردانی پیش از این به رایان کوگلر، پتی جنکینز، راب مارشال، استیو مک‌کویین، جف نیکلاس، تاد فیلیپس و… اهدا شده است.

مراسم اهدای جوایز این رویداد، روز جمعه، هفتم ژانویه در پالم اسپرینگز برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید