تولد چهره های مشهور ایرانی در ۱۶ بهمن

تولد چهره های مشهور ایرانی در 16 بهمن

آیا میدانید امروز، ۱۶ بهمن همزمان با سالروز تولد کدام یک از است؟ اگر برایتان جالب است که پاسخ این سؤال را بدانید با ما همراه باشید تا با بیوگرافی مختصری از آنها آشنا شویم.

محمدعلی ساربان

محمدعلی ساربان، بازیگر سینما، تلویزیون، کارگردان، نویسنده و بازیگر تئاتر کشورمان ۱۶ بهمن ۱۳۲۶ در قزوین متولد شد.

این کارگردان و نویسنده با سابقه تئاتری دارای مدرک کارشناسی نمایش از دانشکده هنرهای زیبا،دانشگاه تهران است و در طول بیش از پنج دهه فعالیت های کاری خود با بزرگانی نظیر پری صابری، گلاب آدینه، بیژن مفید، بهروز غریب پور، ابراهیم حاتمی کیا، حسن فتحی، محمد رضا اصلانی، محمد علی نجفی و عباس جوانمرد همکاری داشته است.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 16 بهمن

قصه های عامیانه، تمساح، بیضایی همیشه استاد، هفت خوان رستم، سفر، افعی طلایی، از ماست که بر ماست، خانه بارانی، پرواز بندآن، نابغه ها، گل زرد، اسب سفید، خدمه سبز، تله، نادر شا، صبح روشن، ادیپ شهریار، هفت نمایش، کلبه عمو توم، سلطان مار، سوگ سیاوش، رکاب، حلقه سبز و بوعلی سینا از جمله کارهای مهم کارنامه بازیگری ساربان محسوب می شوند.

ایرج صفدری

ایرج صفدری متولد ۱۶ بهمن ۱۳۱۷، چهره پرداز و بازیگر سینمای کشورمان است.

شروع فعالیت هنری وی از دوران نوجوانی از سال ۱۳۳۲ در تئاترهای پارس، نصر، دهقان بوده و در ادامه در تهران مصور کوچولوها به فعالیت خود ادامه داده است.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 16 بهمن

همسر وی فاطمه جافری، چهره پرداز می باشد. او کار چهره پردازی را از اواخر دهه سال ۱۳۳۰ با حضور در استودیوی «کاروان فیلم» آغاز کرد و همچنین فعالیت در زمینه های ساخت تیتراژ، دکور و جلوه های ویژه از همان سال ها انجام داد. مژگان صفدری، عبدالله صفدری، امیر صفدری سه فرزند ایرج صفدری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید