انواع مصالح سیمانی

نقش اساسی شهر بتن در تولید مصلح سیمانی با کیفیت

فرآورده های سیمانی امروزه نقش اساسی در ساختمان سازی دارند. مصالح سیمانی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که هریک از آنها ویژگی های متفاوتی در مقایسه با یکدیگر خواهند داشت. برخی از مصالح ساختمانی پیش ساخته هستند که با کنار هم قرار گرفتن باعث خلق سازه های متفاوتی می شوند. اما برخی از مصالح ساختمانی به صورت خشک و یا آماده تولید شده اند. بتن آماده از جمله مصالحی است که به دلیل مزیت های بسیار، مورد توجه قرار گرفته است. از جمله مهمترین ویژگی های بتن آماده می توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد چرا که کلیه مواد اولیه آن با نسبت های دقیق با یکدیگر مخلوط شده اند و ساختار مستحکمی به وجود آورده اند. اما آیا تمامی مراکز تولید کننده مصالح ساختمانی مناسب خرید هستند؟ توجه داشته باشید که ممکن است برخی از کارگاه ها از مواد اولیه متفاوت یا کمتری استفاده کنند که این امر باعث شناسایی هرچه راحت تر مراکز معتبر خواهد شد. توجه داشته باشید که شهر بتن  باکیفیت ترین محصولات را در اختیارتان قرار خواهد داد. در ادامه توضیحات کامل تری در خصوص قیمت سیمان و بلوک سبک ارائه نموده ایم.

خرید بتن آماده

برای خرید بتن آماده راه های متفاوتی پیش رو خواهید داشت. در حالت کلی روش های خرید به دو نوع حضوری و غیرحضوری دسته بندی می شوند. منظور از روش حضوری همان مراجعه به مراکز سطح شهر است که این روش به دلیل وقت گیر بودن کمتر مورد توجه قرار می گیرد. روش غیرحضوری هم به وب سایت های اینترنتی نسبت داده می شود. روش غیرحضوری که خرید از وب سایت ها و شبکه های مجازی است امکان خرید در کوتاه ترین زمان را به شما خواهد داد. شهربتن یکی از مراکز فعال در این زمینه است که با استفاده از به روزترین دستگاه ها و تجربه کارشناسان خود توانایی ارائه بهترین محصولات را خواهد داشت. پشتیبانان شهربتن نیز به صورت ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند. و می توانید به صورت روزانه قیمت سیمان و انواع افزودنی های معدنی مانند قیمت کندگیر کننده ها و حباب ساز ها و قیمت بلوک سیمانی را از آن ها جویا شوید.

قیمت بتن آماده

قیمت بتن آماده را نمی توان یک رقم ثابت دانست چرا که قیمت آن به موارد مختلفی مانند قیمت سیمان رنگی نما بستگی خواهد داشت و تنها در صورت شناخت این موارد می توانید میزان قیمت بتن را مشخص کنید. یکی از عوامل تعیین کننده در قیمت بتن آماده را می توان عیار آن دانست چرا که طبیعتا در صورت زیاد بودن میزان سیمان، قیمت بتن آماده نیز افزایش پیدا خواهد کرد. کیفیت بتن حرف اصلی را در تعیین قیمت بتن آماده خواهد زد. بی شک در صورتی که محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشد قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. برخی از شرکت ها به منظور جلب توجه اقدام به ارائه بتن آماده با قیمت ارزان کرده اند که البته این نوع بتن ها کمبود هایی در مواد تشکیل دهنده خود دادند و به همین دلیل مقاومت کمتری نیز خواهند داشت و توصیه می کنیم که به جای این محصولات اقدام به خرید محصولات باکیفیت نمایید. اما در حالت کلی خرید بتن آماده باعث صرفه جویی در میزان هزینه هایتان خواهد شد.

به جرأت می توان گفت که بلوک سبک کارآمدترین مصالح ساختمانی نوین بوده، که باعث زیر و رو شدن صنعت ساخت و ساز شده است. این مصالح ساختمانی کم وزن با استفاده از پیشرفت تکنولوژی، اختراع شده و به مرور زمان جایگاه خیلی از مصالح ساختمانی سنتی را تصاحب کرده است.

مزیت هایی که بلوک سبک نسبت به بلوک های قدیمی دارد باعث شده که روز به روز به محبوبیت آن اضافه شده و عده بیشتری از مهندسان ساخت و ساز و مدیران پروژه های ساختمانی به سراغ آن بروند.

بلوک سبک چیست؟

بلوک سبک به طور معمول از ترکیب آب با ماسه ریز دانه، سیمان و پوکه های معدنی ساخته می شود. بسته به نوع بلوک  این ترکیبات می تواند متفاوت باشد. البته دلیل سبک بودن این بلوک ها ایجاد تخلخل توسط حباب های کوچک هوا در بافت آن است.

در واقع ترکیب عناصر در بلوک هر چه که باشد، وجود حباب های هوا در بافت آن ثابت است. همین امر موجب ایجاد قابلیت های چشمگیری برای این مصالح ساختمانی سبک شده است.

کاربرد بلوک سبک در ساختمان سازی

بلوک سبک امروزه از ضروری ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید و در دیوار چینی (دیوارهای غیر باربر)، پر کردن کف سازه، ساختن سقف و ایجاد شیب در بخش های مختلف ساختمان به کار می آید.

بسته به کم و کیفی که انواع بلوک های ساختمانی سبک دارند، می توان از آنها در قسمت های مختلف یک سازه استفاده کرد

قیمت بتن آماده عیار ۶۰۰

قطعا گران قیمت ترین ماده اولیه برای ساخت بتن، سیمان است. میزان سیمان استفاده شده برای تولید بتن عیار ۶۰۰ بیش از سایر انواع بتن آماده است و به همین دلیل باید انتظار قیمت بالاتری نیز برای بتن عیار ۶۰۰ داشت. اما قیمت این نوع بتن تحت تاثیر عوامل متعددی است و به دلیل نوسانات قیمت امروزی، نمی توان قیمت دقیقی برای آن در نظر گرفت. مسئولین شهربتن به منظور جلب رضایت مشتریان اقدام به ارائه بهترین محصولات با نازلترین قیمت ها کرده اند و می توانید به راحتی نسبت به خرید محصول از آن اقدام کنید. برای مشاهده قیمت دقیق بتن آماده عیار ۶۰۰ می توانید به وب سایت اینترنتی شهربتن مراجعه کرده و پس از مقایسه انواع اقسام بتن ها، نسبت به خرید اقدام کنید. بتن آماده با توجه به میزان قیمتی که دارد از سایر انواع بتن ها بسیار مناسب تر است.

دانسیته هبلکس

دانسیته هبلکس در حالت خشک معین می گردد. وزن تقریبی در هر متر مکعب هبلکس حدود ۵۸۰ کیلوگرم می باشد. در حال حاضر وزن اجر حدود ۱۰ برابر هبلکس است با اینکه اجر در ساختمان نسبت به سنگ وزن کمتری دارد ولی حدود ۴٫۶ برابر از هبلکس سنگین تر است. وزن سنگ نسبت به هبلکس بالای ۱۰۰ برابر است. جالب توجه است که هبلکس مقاومتش به اندازه سنگ می باشد، در مقابل اتش از بین نمی رود، در مقابل فشارهای بیرونی و زلزله مقاوم است.

عایق گرما بودن بلوک هبلکس

بلوک هبلکس به خوبی عایق گرما و آتش سوزی است. ماده سیلیس که پایه هبلکس را تشکیل می دهد، این خاصیت را برای آن ایجاد کرده است. این مزیت باعث شده است که در گرفتن مجوزهای ساختمانی از شهرداری، هبلکس به عنوان عایق مورد قبول باشد و نیاز به استفاده از عایق های دیگر برای جلوگیری از سر و صدا و گرما نباشد. برگرفته از وب سایت فروشگاه اینترنتی شهر بتن به آدرس اینترنتی https://shahrebeton.com

دیدگاهتان را بنویسید